
Tudni szeretnéd, hogy bolhás-e a kutyád?
EGÉSZSÉG ÉS MEGELŐZÉS
2019/07/10
Becsült olvasási idő: 3 perc
A legtöbb kutya életében legalább egyszer bolhás lesz. A bolhák nagyon gyakori paraziták, gyorsan elterjedhetnek a kennelekben a menhelyeken és a kutyakozmetikában is, majd onnan könnyen bekerülhetnek az otthonodba. A jó hír az, hogy a korai felismerés mindezt megakadályozhatja, így elkerülhető, hogy ezek a kis élősködők nagyobb pusztítást végezzenek. Íme öt egyértelmű jele annak, hogy a bolhák már a kutyádon lakomáznak.

1. Rendellenes vakaródzás, nyalogatás és/vagy harapdálás
A bolhák első jele a kutyán gyakran a csillapíthatatlan vakaródzás. A bolhák szeretnek a nehezen hozzáférhető helyeken, például a fej, a nyak, a farok és az ágyék környékén megbújni. Ha a kutya vakaródzik, nyalogatja vagy harapdálja ezeket a helyeket, az bolhára utal.
2. Szokatlan vörös foltok
A vörös dudorok, kiütések és irritáció a kutya bőrén a bolhanyálra való túlérzékenység eredménye lehet, és azt jelzi, hogy a kutya bolhacsípéstől szenved.
3. Szőrhullás
A bolhával borított területek túlzott harapdálása és vakarása az úgynevezett alopecia, azaz szőrhullás kialakulásához vezethet. Ne aggódj! Állatorvosod javasolni fog egy hatékony kezelési tervet.
4. Vedd észre a bolhákat a kutyádon
Ezek apró, gyorsan mozgó barna rovarok, amelyeket a szőrzet aljában, a bőrön futkározva lehet megfigyelni. Felülről nézve nagyon vékonynak tűnnek, oldalról nézve pedig ovális alakúak. A bolháknak nagyon kemény külső váza van, és szinte lehetetlen az ujjainkkal összenyomni őket.
5. Bolhaürülék
A bolhaürülék a kutya bundájában és az otthonodban vörösesbarna szemcsék formájában jelenik meg. A bolhák ürüléke emésztett vért tartalmaz. A bolhapiszkot kétféleképpen lehet felismerni:
- Az első módszer az, hogy vizet permetezünk a bolhapiszokra (fehér papírtörlőn). Ha a szennyeződés piros vagy rozsdaszínű csíkot hagy, akkor az bolhapiszok.
- A második módja a bolhapiszok kiszűrésének az, hogy fehér zoknit viselsz azokon a területeken, ahol a kutya szívesen tartózkodik. Ha a zoknin vöröses részecskék láthatóak, akkor valószínűleg bolhapiszokról van szó.
Rendszeresen ellenőrizd a kutyád bolhásságát. Ha azt gyanítod, hogy kutyád bolhás, fordulj állatorvoshoz. Ha bebizonyosodik, hogy bolhás, a család minden tagjának és a többi háziállatnak is kezelésre lesz szüksége. Előfordulhat, hogy otthonodat is kezelni kell. A gyakori porszívózás és a kutya ágyneműjének mosása csökkentheti a bolhák számát otthonodban.
Amennyiben követed ezeket a lépéseket, kutyád hamarabb bolhamentes lesz, mint gondolnád!
AJÁNLOTT
NÉPSZERŰ OLDALAK
- A kutyák szembetegségei
- Minden, amit a kutyák védőoltásairól tudnod ke
- Mire számíthatsz kutyád öregedésekor
- 5 módszer arra, hogy a kutyával való utazás sétagalopp legyen
- Hogyan lesz bolhás a benti macska?
- 10 elengedhetetlen felszerelés új cicádnak
- Szívféreg macskákban – Valóság, nem fikció
- Milyen gyakran kell állatorvoshoz vinni a macskát?
KAPCSOLÓDÓ CIKKEK
-
Ha macskádat állatorvoshoz viszed, az stresszes lehet. Olvasd el, hogyan készítsd fel macskádat az állatorvosnál tett látogatásra.
-
A kutyád egy bolhamágnes? Derítsd ki, miért lehet vonzó a kutyád a bolhák számára.
-
Tudj meg többet arról, hogyan kell szocializálni a kölyök kutyákat. Olvasd el tippjeinket a korai szocializációról.
-
A macskák nem szeretik a vizet – mítosz vagy valóság? Tudd meg, melyek a “macskák utálják a vizet” sztereotípia evolúciós alapjai.
-
A háziállatok nem értik miért borul fel a napi rutinjuk az ünnepek alatt. 6 tipp hogyan tudsz kisállatbarát otthont varázsolni az ünnepek alatt is!