Egy az egészség
Mindannyian kapcsolódunk egymáshoz, emberi jólétünk szorosan összefonódik az állatok egészségével és környezetünkkel, amit megosztunk egymással. Számos mai egészségügyi probléma megoldásához az "Egy az egészség" megközelítésre van szükség.
3+1 tipp a szakértőktől, hogyan óvjuk meg kedvenceinket tavasszal
Itt a tavasz, és már a természet is ébredezik; csodálatos időszak ez. A hőmérséklet emelkedik, a növények kivirágoznak, és napról napra világosabb lesz. Ám a tavasz számos veszélyt rejt a kisállatok számára, melyekkel a gazdik nincsenek tisztában. A Kisállatorvos.hu szakértői összegyűjtöttek néhány elengedhetetlen dolgot, amelyre tavasszal egy felelősségteljes gazdinak figyelnie kell.
Nyúlkedvenceinket érintő fertőzések: 2 végzetes betegség, mely megelőzhető
Rendszeresen viszed állatorvoshoz nyuladat? Vagy ez meg se fordul a fejedben? Nem árt tudni, hogy a nyulakat is veszélyes, akár az életüket is fenyegető kórokozók támadhatják meg. A kutyák és a macskák mellett a rendszeres egészségügyi tanácsadás esetükben is fontos, ennek keretében a betegségmegelőzést is meg lehet beszélni az állatorvossal.
Vakcinázás - hogy ne bolonduljunk bele
Az utóbbi évek vakcina-ellenes mozgalmai hatására sokunkban szülőként és állattartóként is megfogalmazódik a kérdés, hogy beoltassuk-e gyerekeinket és négylábú kedvenceinket? Ennek következtében évről-évre nő azoknak a gyerekeknek a száma, kiket nem oltatnak be veszélyes fertőző betegségek ellen (1). A gyerekek vakcinázásával kapcsolatos viták és félelmek egyre inkább terítékre kerülnek kedvenceinkkel kapcsolatban is, és az állatorvosok észrevették, hogy vannak tulajdonosok, akik azért nem oltatják be kedvenceiket, mert aggódnak a vakcinák biztonságossága miatt.
A legtöbb ember valószínűleg nem ismeri fel, hogy a vakcinázás az egyik legnagyobb orvosi eredmény, aminek köszönhetően nem kell folyamatosan a betegségtől és a haláltól való félelemben élnünk. Fertőző betegségek évezredek óta veszélyeztetnek embert és állatot egyaránt. A tizennegyedik században a pestis Európa lakosságának egyharmadát ölte meg, és kevesebb, mint 100 éve a spanyolnátha 20-40 millió ember halálát okozta világszerte (többét, mint az első világháború)2. Vakcinázással sikerült felszámolni a himlőt - ami még a XX. században is halálosnak számított. Mostanra az általános vakcinázás révén közel állunk egy másik rettenetes betegség, a járványos gyermekbénulás felszámolásához is. Vakcinázással megvédhetjük állatainkat is, ezzel csökkenthetjük a gyógyszerek használatát és javul az állatjóllét gazdasági haszonállatainknál.