Nem fél többé a macskától az egér
Nem fél többé a macskától a toxoplazmával fertőzött egér, még azután sem, hogy meggyógyult. Az egysejtű élősködő tehát maradandó agyi elváltozást okozhat - derült ki amerikai kutatók kísérleteiből.
Olvass tovább
Mennyi kutya van Magyarországon?
És mennyi macska? Rengeteg. A HVG adatai.
Olvass tovább
Mitől alakul ki a macskaszőr-allergia?
A macskákat gyakran vádolják allergia okozásával. Tudósok felfedezték, milyen folyamat váltja ki a tüneteket, ez pedig lehetővé teheti a gyógyszeres kezelést.
Olvass tovább
Hogyan hat a Hold az állatokra?
Tudósok egy csoportja átfogó felmérést készített a holdciklus által kiváltott viselkedési normák közvetlen és közvetett összefüggéseiről.
Olvass tovább
A kisállatokra is vigyázzunk a hőségben!
Másodfokú hőségriasztást rendelt el hétfő déltől péntek éjfélig az országos tiszti főorvos. A hét elején tovább erősödik a nappali felmelegedés, napközben 35 fok is lehet. Nagyon fontos, hogy kedvenceinket is óvjuk a melegtől!
Olvass tovább
Könnyebb lesz kisállattal utazni
Az Európai Unió állampolgárai a jövőben egyszerűbben kelhetnek útra kutyával, macskával, vagy akár vadászgörénnyel, de az egészségügyi előírások szigorúbbak lesznek - döntött csütörtökön az Európai Parlament (EP).
Olvass tovább
Sokat költünk kisállatainkra
A magyarországi kutya- és macskatartók 36 százaléka havonta több mint 10 ezer forintot költ házi kedvencei ellátására, sokan azonban akár havi 40 ezer forintot is áldoznak kisállataikra - derült ki egy friss kutatás eredményeiből.
Olvass tovább
Megvolt már a mai fogmosás?
Lehet, hogy egy kicsit megmosolyogtatónak és abszurdnak tűnik az ötlet, de bizony kedvencünk fogaival is kell törődnünk.
Olvass tovább
Belső élősködők, amelyek az emberre is veszélyesek lehetnek
Számos olyan belső élősködő létezik, amelyek nem csak kedvencünkre, de ránk nézve is veszélyesek lehetnek. Jelenlétüket kizárólag az orvos tudja megállapítani.
Olvass tovább
Tények és tévhitek az ivartalanításról
Sokan még mindig azt gondolják, hogy az ivartalanítás rossz és kellemetlen dolog, ami többek között rontja kedvencünk kedélyállapotát, a tények azonban ennek épp az ellenkezőjét bizonyítják.
Olvass tovább
Szőr nélküli házikedvencek
A szőrtelen kisállatok gondozásával kapcsolatban számos sztereotípia él: sokan azt gondolják, hogy nagyon macerás állatok, pedig annyira azért nincsenek speciális igényeik. Sőt, az allergiás gazdiknak tökéletes választás egy csupasz tünemény.
Olvass tovább
A cukorbetegség nem játék
A cukorbetegség egyre gyakoribb jelenség a kutyák és a macskák körében, és szoros összefüggésben áll az elhízással. A tünetek ismerete mellett a korai felismerésben fontos szerepe van a rendszeres orvosi kontrollnak is.
Olvass tovább
Vigyázat! Egy „rossz” macska lehet, hogy csak beteg!
Két részes cikkünk folytatásában a kutyák után most a cicákról lesz szó: összeszedtük, mire figyeljünk, hogy időben felismerjük az esetleges betegségeket, és állatorvoshoz tudjuk vinni a kedvencünket.
Olvass tovább
A világ legdrágább kedvencei
Van, aki nem elégszik meg az „klasszikus” háziállatokkal, és egy különlegesebb fajta megszerzéséért képes akár milliókat is kifizetni. Összeállításunkban olyan egzotikus négylábúkat gyűjtöttünk össze, amelyeket borsos áruk miatt nem sokat szerezhetnek be.
Olvass tovább
Így gondozzuk hosszúszőrű kisállatainkat
A hosszúszőrű kedvencek bundájának ápolása különös figyelmet igényel, hiszen a gondozatlan szőrzet akár betegségek kialakulásához is vezethet.
Olvass tovább
A macskák leggyakoribb szőr- és bőrbetegségei
Betegség esetén a cicák többsége a megszokottnál is magának valóbb. Ilyenkor szeretnek elvonulni, ezért nehéz az első jeleket korán észrevenni. A gyakran felmerülő szőr– és bőrproblémákkal viszont más a helyzet, még a legtitokzatosabb macska sem tudja sokáig rejtegetni a bajt.
Olvass tovább
Mikor, miért és hogyan fürdessük a cicát?
A cica alapvetően nagyon tiszta állat, napjának jelentős részét bundájának rendben tartásával tölti. Általános vélekedés – és többnyire tapasztalat is –, hogy a víz és a cicák nem jó barátok, így a fürdetés is kellemetlen élmény, macskának és gazdinak egyaránt. A megfelelő módszerekkel és szoktatással azonban ez a procedúra akár játékká is válhat. Cikkünkből kiderül, hogy mikor, miért és hogyan érdemes cicánkat megfürdetni.
Olvass tovább
Ne kockáztassunk - Fontos oltások macskák számára
A mondás úgy tartja, hogy a macskáknak kilenc életük van, de a fertőző betegségek őket sem kímélik. Akár a lakásban, akár a kertben tölti mindennapjait kedvencünk, a megfelelő vakcinázás mind a cica, mind a közvetlen környezete egészségét védi. Tévhit, hogy a lakásban élő cicákat felesleges oltatni, mivel számos fertőzést akár az utcáról is bevihetünk a lakásba. Így a vakcinák által biztosított megelőző védekezés minden szempontból a leghatékonyabb megoldás.
Olvass tovább
Kutya-macska barátság? Nem kizárt!
Mit tegyünk, ha a már meglévő cicánk mellé érkezik egy ugató társ, vagy ha egyszerre szeretnénk magunkhoz venni kutyát és macskát is? Nem lehetetlen küldetés, de sok odafigyelést és türelmet igényel.
Olvass tovább
Minden, amit a macska ínygyulladásáról tudni kell
A macskák fogínygyulladása gyakori szájüreget érintő probléma, amelynek egyik oka lehet a fogkő felhalmozódása. Minél idősebb a cica, annál nagyobb a betegség kialakulásának esélye. Megfelelő táplálással, ápolással és rendszeres otthoni, valamint orvosi ellenőrzéssel azonban sokat tehetünk a megelőzésért.
Olvass tovább
Így ismerjük fel a szeparációs szorongást a macskáknál
A cicákat sokan maguknak való állatokként tartják számon, pedig az emberek közelében, családban élő cicák nagyon is vágynak a társaságra. A tartós magány komolyan megviselheti őket, a kialakuló szeparációs szorongás pedig számos további viselkedési problémához vezethet.
Olvass tovább
Súlyos betegségek, amiket elkaphatunk kedvenceinktől
A kutyánk, cicánk rendszeres állatorvosi ellenőrzése, vakcinázása, valamint a külső– és belső élősködőktől való megóvása nem csupán kedvencünk egészsége miatt fontos. Mi magunk is számos veszélyes betegséget elkaphatunk tőlük, ám ezeket a megfelelő higiénés szabályok betartásával, valamint állatorvosunkkal együttműködve nagy eséllyel megelőzhetjük.
Olvass tovább
Daganatos megbetegedés macskáknál? Íme néhány fontos tudnivaló
A daganatos betegségek a kutyákhoz képest ugyan ritkábban fordulnak elő a macskák esetében, ám általában a rák agresszívabb formáival kell megküzdeniük. A betegség megelőzésére természetesen nincs garancia, de az alábbi tippekkel sokat tehetünk a kockázatok csökkentéséért.
Olvass tovább
Egyetlen szúrás életet menthet!
Az éves oltási program követése nem csak kedvenceink egészsége miatt fontos. A közismert veszettségen túl számos más, emberre is veszélyes betegség létezik, amit alapimmunizálás hiányában kutyánktól, macskánktól mi is elkaphatunk. A zoonózis, azaz az állatról emberre terjedő betegségek skálája ráadásul igen széles. Ezek közül csak egy az egyik legrettegettebb betegség, a leptospirózis, ami főleg tavasszal és nyáron veszélyes.
Olvass tovább
Mi köze van a klímaváltozásnak az élősködőkhöz? Szezon nincs, csak egész éves veszély
Míg a klímaváltozás következtében a nem túl távoli jövőben szinte az egész világon megszűnhet a hagyományos értelemben vett élősködőszezon, addig Magyarországon már most is ez a jellemző. A kullancsokat és a bolhákat illetően hazánkban szinte egész éves veszéllyel kell számolnunk. Az ektoparaziták a változó klíma mellett kiválóan alkalmazkodnak a megelőző szerekhez is, ezért fontos, hogy innovatív, állatorvosnál elérhető terméket válasszunk kedvencünk védelmére.
Olvass tovább
Amikor egy kis karmolásból nagy baj lehet: emberre is veszélyes a bartonellózis
Kiscicánkból még önfeledt, békés játék közben is előbújik néha vadabb énje? Előfordul, hogy a karmait is beveti a játszadozás hevében? A macsakakarmolás az ideig-óráig tartó kellemetlenségnél nagyobb bajjal, akár komoly megbetegedéssel is járhat.
Olvass tovább
Vigyázat, kullancsveszély! Élősködők az őszi szezonban
Az enyhe őszi idő kiválóan alkalmas arra, hogy sok időt töltsünk kedvencünkkel a természetben. Azonban ne feledkezzünk meg arról, hogy házikedvenceinket ilyenkor is fokozottan veszélyeztetik a még aktív külső paraziták. A kullancsok számára a magas nedvességtartalmú környezet a legkedvezőbb, így a gyakori csapadékos idő miatt ősszel kiemelt fontosságú kisállataink védelme és bundájuk rendszeres ellenőrzése.
Olvass tovább
Matuzsálemi korú állatok
Ahogy az emberek, úgy az állatok szervezete is sok változáson megy keresztül az időskor beköszöntével. Ebben az időszakban fordítsunk kiemelt figyelmet idősödő kedvencünkre!
Olvass tovább
Töltse le kiadványainkat 11 témában és váljon kitűnő gazdivá!
Cikkünkben letölthető leírásokat talál, amelyek minden elkötelezett gazdi számára hasznosak lehetnek. Töltse le az összeset és váljon Ön is kiváló gazdivá!
Olvass tovább
Ne az állatorvosnál töltsük a karácsonyt! Hasznos tippek az ünnepekre
Karácsonykor különösen jól esik törődni szeretteinkkel, ezért természetes, hogy szeretnénk egy kis extra törődéssel kedveskedni kedvenceinknek is. Az ünnep meghittsége azonban könnyen veszélybe kerülhet, ha nem vagyunk elég felelősségteljesek – készüljünk fel a karácsonyra pár hasznos tanáccsal!
Olvass tovább
Hogyan legyünk jó gazdik?
Négylábú barátaink javítják az életminőségünket, ezt minden állattartó tudja. Az állatok rengeteg örömöt, biztonságérzetet adnak nekünk, és aktívabbá is teszik mindennapjainkat. Az állattartás pozitívan befolyásolja az érzelmeinket, csökkentheti a depressziót, a stresszt és a szorongást. Kiskedvencünk közelsége testünkre is jótékonyan hat: csökkentheti a vérnyomást, illetve akár a szívroham és az agyvérzés kockázatát is, valamint serkenti az immunrendszert. Mindezt a szeretetet megfelelő gondoskodás formájában viszonozhatjuk kedvenceinknek: az alábbi tippek segítségével még jobb gazdivá válhatunk.
Olvass tovább
Egyedül hagyott állatok: 3 + 3 hasznos ötlet hosszú hétvégékre
A jó idő beköszöntével elkezdődött a tavaszi kirándulások és vakációk időszaka: a ragyogó napsütés és a virágba boruló táj szinte csábít minket, hogy a közelgő hosszú hétvégéken kimozduljunk otthonról, és egy minivakáció révén kiszakadjunk a hétköznapokból. De mit tegyünk kisállatainkkal, ha nem vihetjük őket magunkkal? Szerencsére több lehetőség közül is választhatunk!
Olvass tovább
Milyen kisállat illik a személyiségedhez?
Magadhoz vennél egy négylábú társat? Egy kisállat örökbefogadása hosszú éveken át meghatározhatja a mindennapjaidat. Ha megtalálod azt a házikedvencet, amelyik a leginkább illik hozzád, sok-sok nevetésben és szeretetben lehet részed, így érdemes alaposan átgondolni ezt a döntést! Az alábbi kvíz segíthet neked az első lépésben és a legfontosabb kérdés eldöntésében: te kutyás vagy macskás típus vagy?
Olvass tovább
Négy ok arra, hogy miért kérjük állatorvosunk segítségét a paraziták elleni védekezéshez
Ha megkérdezünk egy kutya- vagy macskabarátot, azt fogja mondani, hogy szükség van valamiféle parazita elleni védelemre. De hogyan kell ezt jól csinálni? Minden egyes kutya és macska különleges, és speciális igényekkel rendelkezik, amikor a parazitaellenes védelem kiválasztására kerül sor. Az internet és a kisállat-kereskedések korában egyszerűbbnek tűnik a parazitaellenes készítmények online vagy üzletben történő megvásárlása. Azonban helyes ez a hozzáállás? Miért forduljunk állatorvoshoz az ilyen gyógyszerek kiválasztásakor? Íme, négy ok arra, hogy szakember tanácsát kérjük, mielőtt kedvencünket paraziták ellen kezelnénk!
Olvass tovább
5 érdekesség, amit nem tudtál a cicádról
A macskák a világ egyik legnépszerűbb kisállatai, de bármennyire is rajongunk értük, sokan még mindig rejtélyes, különleges lényként tartjuk őket számon. Hogy méltó módon ünnepelhessük őket, fedezzük fel 5 kevésbé ismert, érdekes tulajdonságukat!
Olvass tovább
Szeptember a kedvenceink hónapja
Világszerte kisállatok százmilliói élvezik az állatrajongók, és főképp gazdájuk szeretetét és törődését. Legyenek makacs tacskók, vagy lusta main coon cicák - kis barátaink mindannyian csodálatra méltó teremtmények, akik ugyanannyira igénylik a szeretetünket, mint az állandó figyelmet és gondoskodást. Állatbarátként nap mint nap azon dolgozunk, hogy kisállatainknak egészségesebb és boldogabb élete legyen, és ennek fényében most úgy döntöttünk, hogy a teljes szeptember hónapot arra szánjuk, hogy őket ünnepeljük!
Olvass tovább
Öt ok, amiért szeretjük az állatokat
Október 4-e az állatok világnapja. Ez 1931 óta kiváló alkalom arra, hogy az állatok imádói megünnepelhessék kedvenc állatfajukat vagy háziállatukat. Habár a világnapot a vadállatok védelme miatt hozták létre, néhány évvel később a felelősségteljes kisállattartást is bekerült a hivatalos célok közé. A 88. világnap alkalmából összegyűjtöttünk néhány okot, amiért imádjuk négylábú bundás barátainkat és gondoskodunk is róluk.
Olvass tovább
5+1 dolog, amivel felkészítheted kedvencedet a hidegre
Kevés aranyosabb dolog van annál a világon, mint egy esőkabátos kiskutya, de bármennyire is szeretjük néhányan cuki ruhákban látni kedvenceinket, elsősorban kisállatunk kényelmét kell szem előtt tartanunk. A legtöbb kutya és macska remekül megvan bármilyen ruha nélkül, néha azonban hasznos lehet, ha segítünk nekik szárazon és melegen maradni. A téli hónapok közeledtével az alábbi 5 módszer segítségével készíthetjük fel kedvenceinket a hidegebb időjárásra.
Olvass tovább
Hogyan védjük meg háztartásunkat a bolháktól?
A bolhák bámulatos rovarok
- A bolhák kicsi, oldalirányban lapos, szárnyatlan rovarok, melyek kifejlett alakja emlősök vérével táplálkozik.
- A bolhák remek ugrók. A macskabolha ugrásának átlagos hossza 19,9 cm (minimum 2 cm, maximum 48 cm). A kutyabolha még ennél is lenyűgözőbb, ugrásának átlagos hossza 30,4 cm (minimum 2 cm, maximum 50 cm).
- A bolhák hatalmas potenciállal rendelkeznek a környezetben való fennmaradásra. Kedvező körülmények között körülbelül 80 nap alatt bolhapeték milliói áraszthatják el a háztartást, mint a paraziták következő generációjának tartaléka.
- Egy felnőtt bolha naponta körülbelül 20 petét rak le 11 napon keresztül.
Olvass tovább
Kisállatok karácsonya - 5 tipp, amellyel különlegessé teheted az ünnepeket kedvenced számára
Hamarosan itt a karácsony, és lázasan készülődünk arra, hogy gyertyafénnyel, ajándékokkal, kellemes családi összejövetelekkel és ínycsiklandó menüvel ünnepeljük az év egyik legkülönlegesebb időszakát. Négylábú kedvenceink is átadják magukat az ünnepi hangulatnak, a legtöbb kisállat-tulajdonos pedig bevallottan apróbb ajándékokkal is készül a kedvence számára. A fa alá rejtett kedvességeken kívül viszont számtalan módja van még, hogy különlegessé tegyük kisállatunk karácsonyát: az extra sétáktól a bekuckózásig, összegyűjtöttünk néhány ötletet arra, hogy hogyan tehetjük kivételessé számukra ezt az időszakot.
Olvass tovább
Valentin nap kiskedvenceinkkel - 5 vidám módja annak, hogy kimutasd, mennyire szereted őket
A Valentin nap az évnek azon különleges napja, amikor kiemelten nagy figyelmet szentelünk azoknak, akiket szeretünk. A kisállat-tulajdonosok számára kedvenceik sem képeznek kivételt a különleges bánásmód és hatalmas szeretet tekintetében, hiszen négylábú barátaik egész évben feltétel nélküli szeretetet biztosítanak számukra. Hogy viszonozni tudd ezt a szeretetet, segítségül összegyűjtöttünk 5 szórakoztató módot arra, hogyan tudod ezt a különleges napot eltölteni házikedvenceddel.
Olvass tovább
Apró, de halálos: védjük kedvencünket egész évben a bolháktól és kullancsoktól
A kullancsok és bolhák apró élőlények, de a méretük senkit se tévesszen meg – nemcsak, hogy sok bosszúságot okoznak a gazdáknak, de akár az állatok életét fenyegethetik, ezen felül pedig akár az embereket is megbetegíthetik. Felelősségteljes állattartóként tisztában kell lennünk a paraziták jelentette veszélyekkel, így elengedhetetlen, hogy folyamatosan bővítsük tudásunkat az élősködők által hordozott betegségekről, és hogy milyen készítményekkel tudjuk hatékonyan megvédeni tőlük kutyánkat és macskánkat. A tudatos parazita elleni védekezés a boldogan együtt töltött évek záloga.
Olvass tovább
A nagy cicaszótár – Avagy így kommunikál veled a macskád
Közismert tény, hogy nem az ember tart macskát, hanem éppen fordítva. Ezért hasznos lehet megtanulni, mit jelentenek a nyávogásaik, a dorombolásuk, vagy mit akarnak kifejezni a testbeszédükkel, már ha tudni szeretnéd, mit akar mondani neked bundás kis főnököd!
Olvass tovább
Hogyan segítsünk kisállatunknak átvészelni a nyári meleget és hőhullámokat?
Évről évre emelkedik a hőmérséklet, különösen a nyári időszakban. Ez mind az emberek, mind a kisállatok egészségére hatással van, hiszen a nagy forróság akár hőgutát is okozhat. Az összegyűjtött hasznos tippek és tanácsok segíthetnek, megkönnyíteni a kisállatok számára a nyári kánikulát.
Olvass tovább
A macskák világnapja: 10 tipp a boldog macskáért
Augusztus 8-a a macskák világnapja, a cicák ünneplése és a rájuk való odafigyelés ideje. Ez alkalomból összegyűjtöttünk 10 tippet a gazdiknak, hogyan tegyék boldogabbá kiskedvencüket.
Olvass tovább
A nap, amikor négylábú, szőrös barátainkat ünnepeljük – október 4. az állatok világnapja
1931 óta október 4-én ünnepeljük az állatok világnapját. Ezen a napon a felelős állattartás és a vadon élő állatok védelme van a középpontban. Szeretett kedvenceink életünk részei, boldoggá tesznek minket, így joggal mondhatjuk, hogy a család teljes értékű tagjai, és ugyanúgy szeretjük őket, mint rokonainkat. És ahogyan megünnepeljük az ő születésnapjukat, vagy épp az anyák napját, ünnepeljük kisállatainkat is az állatok világnapján.
Olvass tovább
Vakcinázás - hogy ne bolonduljunk bele
Az utóbbi évek vakcina-ellenes mozgalmai hatására sokunkban szülőként és állattartóként is megfogalmazódik a kérdés, hogy beoltassuk-e gyerekeinket és négylábú kedvenceinket? Ennek következtében évről-évre nő azoknak a gyerekeknek a száma, kiket nem oltatnak be veszélyes fertőző betegségek ellen (1). A gyerekek vakcinázásával kapcsolatos viták és félelmek egyre inkább terítékre kerülnek kedvenceinkkel kapcsolatban is, és az állatorvosok észrevették, hogy vannak tulajdonosok, akik azért nem oltatják be kedvenceiket, mert aggódnak a vakcinák biztonságossága miatt.
A legtöbb ember valószínűleg nem ismeri fel, hogy a vakcinázás az egyik legnagyobb orvosi eredmény, aminek köszönhetően nem kell folyamatosan a betegségtől és a haláltól való félelemben élnünk. Fertőző betegségek évezredek óta veszélyeztetnek embert és állatot egyaránt. A tizennegyedik században a pestis Európa lakosságának egyharmadát ölte meg, és kevesebb, mint 100 éve a spanyolnátha 20-40 millió ember halálát okozta világszerte (többét, mint az első világháború)2. Vakcinázással sikerült felszámolni a himlőt - ami még a XX. században is halálosnak számított. Mostanra az általános vakcinázás révén közel állunk egy másik rettenetes betegség, a járványos gyermekbénulás felszámolásához is. Vakcinázással megvédhetjük állatainkat is, ezzel csökkenthetjük a gyógyszerek használatát és javul az állatjóllét gazdasági haszonállatainknál.
Olvass tovább
Karácsonyi jótékonyság: tippek, hogyan segíthetsz a gazdátlan kisállatokon
Karácsonykor minden a szeretetről szól, több időt töltünk a szeretteinkkel – nem csak a családunkkal és barátainkkal, de szőrös, négylábú társainkkal is. Az év végéhez közeledve kicsit megnyugszunk, lelassulunk, többet időzünk otthon, ami azt is jelenti, hogy nagyobb figyelem jut kiskedvenceinkre is. És ez az, amire a kisállatoknak szükségük van: szeretet és törődés.
Olvass tovább
A MELEGEBB IDŐJÁRÁS MIATT EGYRE TÖBB A PARAZITA
AZ ÉGHAJLATVÁLTOZÁS HATÁSA A KISÁLLATOK EGÉSZSÉGÉRE
Az éghajlatváltozás globális probléma, mely nem csak ránk és a környezetünkre, de kiskedvenceink egészségére is hat. Mit gondolsz? Te eleget tudsz az éghajlatváltozás kisállatok egészségére és viselkedésére gyakorolt hatásáról? Tudtad, hogy a melegebb időjárás következtében a külső élősködők, mint a bolhák és kullancsok hosszabb ideig maradnak aktívak? Nincs ok az aggodalomra, amennyiben ezekre a kérdésekre nemmel feleltél, csak olvass tovább, és többet tudhatsz meg a témáról!
Olvass tovább
Hogyan előzd meg, hogy kiskedvenced Grinccsé változzon? Hasznos tippek a kisállatbarát ünnepekhez
A karácsony nem csak nekünk izgalmas időszak, de kiskedvenceinknek is. Az ünnepek közeledtével egyre elfoglaltabbak vagyunk, és otthonunk szép lassan megtelik karácsonyi díszekkel és ajándékokkal, kisállatainkat a szokásosnál is kíváncsibbá téve. A sok újdonság felfedezése közben azonban könnyen slamasztikába kerülhetnek. A következőkben megosztunk néhány hasznos tanácsot, melyek segítségével kisállatbaráttá varázsolhatjátok az ünnepeket.
Olvass tovább
3+1 tipp a szakértőktől, hogyan óvjuk meg kedvenceinket tavasszal
Itt a tavasz, és már a természet is ébredezik; csodálatos időszak ez. A hőmérséklet emelkedik, a növények kivirágoznak, és napról napra világosabb lesz. Ám a tavasz számos veszélyt rejt a kisállatok számára, melyekkel a gazdik nincsenek tisztában. A Kisállatorvos.hu szakértői összegyűjtöttek néhány elengedhetetlen dolgot, amelyre tavasszal egy felelősségteljes gazdinak figyelnie kell.
Olvass tovább
Föld Napja: környezetvédelmi tippek gazdiknak
A melegebb hőmérséklet okozta éghajlatváltozás évről évre veszélyesebb, a természet és a vadon elővilága folyamatosan károsodik. Emellett a kiskedvencek és más háziállatok egészsége is érintett. Felelősségteljes gazdiként a te kötelességed, hogy a környezet mellett kisállatodat is megóvd. A Kisállatorvos.hu szakértői összegyűjtöttek néhány hasznos, a mindennapi életedben alkalmazható tippet a Föld Napja alkalmából, melyekkel biztosíthatod a saját, és kisállatod jövőjét ezen a bolygón.
Olvass tovább
Egy az egészség
Mindannyian kapcsolódunk egymáshoz, emberi jólétünk szorosan összefonódik az állatok egészségével és környezetünkkel, amit megosztunk egymással. Számos mai egészségügyi probléma megoldásához az "Egy az egészség" megközelítésre van szükség.
Olvass tovább
Az éghajlatváltozás hatásai kedvenceink viselkedésére
Amikor valaki azt mondja, éghajlatváltozás, az első dolog, ami eszembe jut, az emelkedő hőmérséklet. Gyakran kapunk képeket kis jégdarabokon sodródó jegesmedvékről, hogy ezzel hívják fel figyelmünket az éghajlatváltozás következményeire. Talán könnyebb átadni az üzenetet egy ilyen élethű ábrázolás segítségével. Az éghajlatváltozás következményei azonban nem mindig mutathatók be ilyen egyértelműen. Az éghajlatváltozás kedvenceink viselkedésére gyakorolt hatását például nem olyan könnyű észrevenni, ezért gyakran alábecsülik azt. Attól, hogy valami nem böki ki a szemünket, még nem jelenti azt, hogy nincs is ott.
Olvass tovább
Kedvenceink veszélyben: mikor és miért teszteltessünk cukorbetegségre?
November 14. a cukorbetegség világnapja. A diabétesz egyre gyakrabban fordul elő kiskedvenceinknél, és szorosan összefügg az elhízással. Amellett, hogy lehetőleg mihamarabb felismerjük a betegség tüneteit, fontos rendszeresen egyeztetnünk állatorvosunkkal, hiszen csak a szakember tudja ismertetni a cukorbetegség kockázatát és hosszútávú következményeit.
Olvass tovább